Skip til hoved indholdet

Oversigt over private pasningsordninger

Oversigten er opdelt efter skoledistrikter.

Opdateret den 27. april 2022

Linda Schmidt-Falk

Læssøegade 62
6000 Kolding
Mobil: 31 74 24 25
Mail: lindaschmidtfalk@gmail.com
Hjemmeside: www.citronenprivatpasningsordning.dk

Jeanette Ja Jeanette Jacobsen

Egevænget 38
6000 Kolding
Mobil: 30 33 22 23
Mail: jjdesign12@gmail.com

Charlotte Thestrup Pedersen

Bjergbyvej 9, Seest
6000 Kolding 
Mobil: 51 32 98 99
Mail: s.tumlebo.privatpasningsordning@gmail.com
Hjemmeside: https://www.seest-tumleboprivatpasningsordning.dk/

Jette Vigen Hansen

Tandholtvej 21
6000 Kolding
Mobil: 61 68 14 77
jettevigenhansen@gmail.com

Kimmie Juhl Nielsen

Bjergbyvej 5, Seest
6000 Kolding
Mobil: 61 28 17 33
Mail: stjernebornprivatpasningsordning@yahoo.com

Maiken Lyngsøe Bæk

Seestvej 42A, Seest
6000 Kolding
Mobil: 26 71 19 16
maikengammelby@gmail.com

Hjemmeside: kolding-privatpasningsordning.dk

Pia Balling

Hylkedalsvej 76, Seest
6000 Kolding
Mobil: 30 30 08 11
Mail: piaballing@profibermail.dk
Hjemmeside: www.krudtuglerne.nu

Sanne Redlef Døssing

Langagervej 9, Seest
6000 Kolding
Mobil: 28 51 08 74
Mail: sanneredlef@gmail.com

Anne Marie Adolfsen

Platanalle 12

6000 Kolding 

Mobil: 30867332

Mail: fa.adolfsen@gmail.com

Hjemmeside: www.kålormenprivatpasningsordningkolding.dk

Bettina Johannesen

Platanalle 12
6000 Kolding
Mobil: 61 65 33 67
Mail: q.2412@hotmail.com
Hjemmeside: http://www.xn--klormenprivatpasningsordningkolding-67c.dk

Henrette Schmidt

Septembervænget 20
6000 Kolding
Mobil: 22 33 46 78
Mail: jelva_s@hotmail.com

Tanja Johannesen

Nytoft 8
6000 Kolding
Mobil: 22 33 84 47
Mail: tajo1975@gmail.com

Pia Olesen

Septembervænget 20
6000 Kolding
Mobil: 29 70 04 20
Mail: Olesenbogp@gmail.com

Marianne Rasmussen

Chr. 4 vej 32
6000 Kolding
Mobil: 60 19 23 22
Mail: marianne.rasmussen@hotmail.com

Mette Fønsskov Matzen

Christoffer 2 vej 23
6000 Kolding
Mobil: 20 41 10 71
Mail: mette.privatpasningsordning@stofanet.dk

Stine Sophie Greising

Sønderborgvej 9
6000 Kolding
Mobil: 42 52 93 78
Mail: Stinegreising@gmail.com

Susanne Beck Pedersen

Lupinparken 10
6000 Kolding
Mobil: 42 32 10 00
Mail: degladetrolde@gmail.com
Hjemmeside: www.degladetrolde-privatpasningsordning.dk 

Anita Sundahl Hansen

Lykforte 19
6070 Christiansfeld
Mobil: 27 58 52 02
Mail: sundah6070@gmail.com
Hjemmeside: privatpasningsordningchristiansfeld.dk

Didde Marie Kruse

Kær Møllevej 18
6070 Christiansfeld
Mobil: 40 85 11 11
Mail: lundkruse@hotmail.dk
Hjemmeside: www.privatpasningsordningialler.123hjemmeside.dk

Melanie Sundahl Andersen

Lykforte 19
6070 Christiansfeld
Mobil: 26 17 51 02
privatpasningsordningchristiansfeld.dk

Theresa H. Lang

Kær Møllevej 18
6070 Christiansfeld
Mobil: 28 97 20 96
Mail: mig_theresa@hotmail.com
Hjemmeside: privatpasningsordningialler.123hjemmeside.dk

Trine Veisberg Kragelund

Ryttervej 17
6070 Christiansfeld
Mobil: 26 44 37 12
Mail: trineveisberg@gmail.com
Hjemmeside: www.rytterdalprivatpasningsordning.dk

Kira Wind

Odinsager 47
6000 Kolding
Mobil: 60 38 34 32
Mail: kirawind20@gmail.com
Hjemmeside: www.junglehulen-privatpasningsordning.dk

Marianne Jønsson

Ågærdet 39
6000 Kolding
Mobil: 28 77 68 41
Mail: Kim.marianne.j@gmail.com

Susan Beck Pedersen 

Lien 4
6000 Kolding
Mail: degladetrolde@gmail.com 

Hjemmeside: www.degladetrolde-privatpasningsordning.dk

Helle Havmand

Højgårdshaven 10
6000 Kolding
Mobil: 20 76 47 78
Mail: havmandognielsen@gmail.com

Line Wraamann Hansen

Hejls landevej 64
6093 Hejls
Mobil: 61 67 08 95
Mail: linewraamann@gmail.com
Hjemmeside: www.uldtotterne-privatpasning.dk

Anja Ravn Laursen

Ahornvænget 11
6640 Lunderskov
Mobil: 28 15 37 89
Mail: anja.laursen89@gmail.com
Facebook: Det lille træhus - privatpasningsordning

Ditlev Christian L. Lindholm

Parcelvej 13
6640 Lunderskov
Mobil: 93 88 77 53
Mail: lisbethlindegaard@yahoo.dk

Marianne Gamborg Højlund

Bakken 5
6640 Lunderskov
Mobil: 27 58 75 77
Mail: Mariannevolf@gmail.com

Melanie Kiel

Reinholdt Bakke 50
6640 Lunderskov
Mobil: 22 44 19 07
Mail: Melanie.kiel1@gmail.cp
Facebook: Privatpasningsordning - Livstræet

Sofie Michelsen Patrzalek

Reinholdt Bakke 50
6640 Lunderskov
Mobil: 60 15 59 47
Mail: sofie.patrzalek@yahoo.com
Facebook: Privatpasningsordning - Livstræet

Carina Løvgren

Gl. Kongevej 3
6000 Kolding
Mobil: 22 88 31 74
Mail: carina.loevgren@gmail.com

Gitte Ohrt Schøth

Skarøvænget 4
6000 Kolding
Mobil: 50 56 69 53
Mail: glstrandvej@pc.dk 

Maria Sofia Blond Jensen

Hindøvænget 1

6000 Kolding 

Mobil: 50517248

Mail: eviggladhuset@gmail.com

Hjemmeside: www.eviggladhuset.dk

Mette Moesgaard Sørensen 

Drejøvænget 4

6000 Kolding 

Mobil: 28911732

Mail: Mettesorensen88@gmail.com

Trine Ommen 

Drejøvænget 4 

6000 Kolding 

Mobil: 51344455

Mail: trineommen@hotmail.com

Stine Ladefoged Benborg

Nr. Bjertvej 181
6000 Kolding
Mobil: 22 24 79 14
Mail: stine@stines-pasning.dk
Hjemmeside: www.stines-pasning.dk

Susanne Hørlyck

Ringstedvej 19

6000 Kolding

Mobil: 31712728

Mail: Susanne_hoerlyck@outlook.dk

Mona Jørgensen

Bispevænget 8, Harte
6000 Kolding
Mobil: 40 61 08 66
Mail: amml1@live.dk
Hjemmeside: www.bispehulen.dk

Anja Paluszewska

Gl. Bjært 60 K
6091 Bjert
Mobil: 31 62 42 08
Mail: paluszewska@gmail.com

Gitte Thaisen

Møllevang 5
6091 Bjert
Mobil: 20 78 18 07
Mail: gittethaisen@hotmail.com
Hjemmeside: www.privatpasningsordningbjert.dk

Henriette Schlesinger

Vesterløkke 21
6091 Bjert
Mobil: 31 62 45 36
Mail: livsgladprivatpasningsordning@gmail.com

Louise Due

Gl. Bjert 60 L
6091 Bjert
Mobil: 31 62 50 90
Mail: Louise.joergensen@hotmail.com

Maria Jørgensen

Løgervej 51
6091 Bjert
Mobil: 23 86 29 59
Mail: babybell85@hotmail.com

Tine von Qualen

Bjert Stationsvej 1
6091 Bjert
Mobil: 61 36 69 01
Mail: tine@qualen.dk

Barbara Michelsen

Istedvej 16
6000 Kolding
Mobil: 52 19 36 77
Mail: barbaramichelsen@hotmail.com

Sascha Jørgensen

Eliassensvej 21
6000 Kolding
Mobil: 41 62 76 46
Mail: seestprivatpasningsordning@gmail.com

Charlotte Schioldan Andersen

Bellevuegade 7
6000 Kolding
Mobil: 42 41 44 78
Mail: lottesa8@gmail.com

Mette Skovhus

Varmarkvej 36
6092 Sdr. Stenderup
Mobil: 27 58 41 32
Mail: m.skovhus.j@gmail.com

Pia Schmidt

Skomagergade 27, Sjølund
6093 Sjølund
Mobil: 27 39 74 96
Mail: pschmidt567@gmail.com

Anette Overgaard

Søparken 2
6580 Vamdrup
Mobil: 22 50 01 37
Mail: anetteop@stofanet.dk

Astrid Scherrebeck

Højvang Nord 94
6580 Vamdrup
Mobil: 28 55 10 25
Mail: kaischerrebeck@gmail.com

Birthe Heiker

Højvang Nord 95
6580 Vamdrup
Mobil: 20 66 16 39
Mail: birteheiker@gmail.com

Liselotte Dejgaard Poulsen

Østergårdsvej 4, Hjarup

6580 Vamdrup 

Mobil: 20848955

Mail: ldejgaard@hotmail.com

Hjemmeside: www.liselottesboernehus-privatpasningsordning.dk

Per Greising

Søparken 2
6580 Vamdrup
Mobil: 29 70 36 59
Mail: grejedk@gmail.com

Pia Mogensen

Farrisvej 46
6580 Vamdrup
Mail: pia.mogensen@live.dk
Hjemmeside: pia-mogensen.simplesite.com

Rikke Leerskov

Søndergade 36
6580 Vamdrup
Mobil: 29 45 29 52
Mail: rikke@trolderikke.dk

Tine Sjøgreen Rixen

Danmarksgade 11
6580 Vamdrup
Mobil: 28 90 74 07
Mail: tinrix@gmail.com

Ulla Alby

Jernbanegade 45A
6580 Vamdrup
Mobil: 20 58 38 96
Mail: ulla.alby@gmail.com

Ann Enemark 

Karensmindevej 2 

6040 Egtved 

Mobil: 21900189

Mail: annenemark@live.dk

Bettina Grundahl

Koldingvej 42
6040 Egtved
Mobil: 42 79 86 26
Mail: Bettina@profibermail.dk
Hjemmeside: www.grundahlsprivatepasningsordning.dk

Heidi Slothuus

Bakkedraget 42
6040 Egtved
Mobil: 50 58 24 80
Mail: heidislothuus@gmail.com

Pia Corydon

Vonsildvej 73, Vonsild
6000 Kolding
Mobil: 22 83 63 13
Mail: vonsildvej73@msn.com

Hans Hostrup

Nørre alle 16, Ødis
6580 Vamdrup
Mobil: 29 92 81 85
Mail: famhostrup@privat.dk